Wycinanie uszczelek – CNC i sztancowanie

Według zapotrzebowania klientów wycinamy uszczelki płaskie, podkładki, kształtki w każdym możliwym kształcie, w korzystnych cenach z zachowaniem krótkich terminów zleceń. Zdarza się również, że określony typ uszczelki nie jest dostępny na rynku, a kiedy już się na nim pojawia to w zaporowych cenach. Nasza firma wychodzi naprzeciw tego typu wyzwaniom i zajmuje się wycinaniem niestandardowych uszczelek, tworzonych na specjalne zamówienie klienta.

Oferowane przez nas wycinanie uszczelek odbywać może się jedną z dwóch technik. W zależności od dostarczonego wzoru i specyfiki zlecenia stosujemy metodę:

  • sztancowania na prasach z wykorzystaniem wykrojników wieloużytkowych. Istotą tej metody jest nóż o odpowiednio wyprofilowanym ostrzu, który z dużą siłą wtłaczany jest w podłoże. Pozwala to na precyzyjne prowadzenie cięć i wykrawanie kształtów o gładkich krawędziach,
  • wycinania CNC za pomocą cutterów z głowicą oscylacyjną do wykonywania skomplikowanych kształtów. Technika ta odznacza się wysoką precyzją, dlatego sprawdza się najlepiej przy wycinaniu uszczelek o niewielkich otworach oraz podczas operacji na małych powierzchniach.

Do produkcji uszczelek wykorzystujemy materiały, które zaprezentowane są na naszej stronie, a więc silikon lity i piankowy, ale także rozmaitego rodzaju pianki techniczne, między innymi poliuretanową, polietylenową oraz neoprenową i EPDN.

Gwarantujemy nie tylko najwyższą staranność i precyzję wycinanych przez nas uszczelek, ale również krótkie terminy realizacji powierzonych zleceń.