Silikon spieniony

Silikon spieniony (silikon gąbczasty)

Silikon spieniony ( silikon gąbczasty) , występuje w kilku gęstościach: 160,250,400 oprócz tego  500kg/m3.

  • 160 kg/m3 -materiał miękki i też podatny na ściskanie. Posiada dobrą pamięć, dzięki czemu w krótkim czasie powraca do pierwotnej formy.
  • 250kg/m3-jest to standardowa gęstość zwany też silikonem średniej gęstości. Dodatkowo idealnie dopasowuje się do uszczelnianej powierzchni. Również charakteryzuje się dobrą pamięcią kształtu.
  • 400 kg/m3 silikon o podwyższonej gęstości. Jest to już materiał dość twardy i na dodatek sztywny.
  • 500 kg/m3 bardzo twardy i też trudny do ściskania.

    Silikon gąbczasty
    Silikon gąbczasty wykroje

Silikon spieniony podobnie jak silikon lity charakteryzuje się doskonałą odpornością na niskie i wysokie temperatury. Występuje w przedziale -60°C do +200°C na dodatek +300°C w wersji wysokotemperaturowej.
Silikon gąbczasty odporny jest również na warunki atmosferyczne promienie UV, ozon oraz na starzenie. Sprawia to, że także idealnie sprawdza się do stosowania na zewnątrz oraz  w środowisku wilgotnym . Posiada strukturę zamkniętych komórek, przez co praktycznie nie chłonie wody. Spełnia też normę szczelności IP65.

W dodatku z powodzeniem stosuje się go wszędzie tam gdzie wymagane są atesty dopuszczające do kontaktu z woda pitną.
Ponadto klasa palności: UL94HB, FMVSS302 to kolejna zaleta silikonów spienionych. Podobnie jak w przypadku silikonów litych istnieje również silikon spieniony niepalny z normą UL94V0.

Silikon spieniony samoprzylepny
Silikon spieniony samoprzylepny

Silikon spieniony występuje  też w wersji samoprzylepnej (klej na bazie akrylu) co niezwykle ułatwia montaż. Występuje w grubościach od 1.5mm do 100mm na dodatek zachowując szerokość 1000mm. W zależności od grubości silikonu, nawoje do 10m. Inne wymiary są też dostępne na zamówienie.

Standardowa kolorystyka: biały oprócz tego czarny, czerwony, niebieski i szary inne kolory na zamówienie, według tabeli RAL.

Specjalizujemy się też w obróbce silikonu gąbczastego. Głównie poprzez wycinanie dowolnych elementów, po pierwsze metodą sztancowania ,po drugie poprzez obróbkę CNC. Wykonujemy elementy także zgodnie z zapotrzebowaniem. Należą do nich zarówno uszczelki, taśmy, profile, formatki i kształtki samoprzylepne jak i bez warstwy klejowej.