Profile silikonowe

Uszczelki silikonowe spienione – profile silikonowe gąbczaste

Uszczelki silikonowe spienione w formie wytłaczanej.

Standardowe gęstości to 160 – 600 kg/m3, przy czym 160kg/m3 to materiał bardzo miekki  (5 st. ShA), natomiast 500 kg/m3 jest to pianka bardzo twarda, jej gęstość odpowiada 30 st. ShA. Ponadto istnieje możliwość modyfikacji gęstości na potrzeby klienta. Kolorystyka jest też dowolna, wg. tabeli RAL.

Przy produkcji wykorzystujemy również technologie nakładania kleju na profile. Takie rozwiązanie sprawia, że uszczelki znajdują szersze zastosowanie. Po pierwsze,  ich montaż jest znacznie sprawniejszy i szybszy. Po drugie uszczelka z błoną klejową lepiej doszczelnia.

Uszczelki silikonowe spienione
Profil silikonowy spieniony z klejem

Profile posiadają strukturę zamkniętych komórek, naskórek znajduje się z każdej ze stron. Przede wszystkim powoduje to, że są one odporne na wilgoć oraz kurz – odpowiada to normie IP 67.

Głównymi zaletami pianki silikonowej jest też bardzo dobra odporność na warunki atmosferyczne jak również na wysokie oraz niskie temperatury -50+280C. W związku z tym może być też stosowany w warunkach zewnętrznych. Ponadto zachowując przy tym długą żywotność. Przede wszystkim sprawia to, że ma on przewagę nad innymi materiałami, które po czasie kruszeją.

Uszczelki silikonowe spienione odporne są na większość związków chemicznych. Ponadto charakteryzują się dobrą kompresją, dla gęstości 250 kg/m3 jest to 15%, co powoduje, że są dobrym materiałem uszczelniającym.

Silikon spieniony z natury jest też materiałem trudnopalnym. Dodatkowo nasze standardowe profile posiadają minimalną klasę palności UL94 HB.

Profile silikonowe gąbczaste
Profil silikonowy niepalny

Ponadto w wersji specjalnej UL 94V0, do zastosowań przy bezpośrednim narażeniu na działanie ognia.  Poza tym posiadamy również profile silikonowe spienione z normą kolejową – EN 45545-2 R22.

Do grupy profili silikonowych zaliczamy również tuby z silikonu spienionego, wachlarz gęstości jest taki sam, ponieważ klasyfikujemy je jako profile wytłaczane. Paleta kolorystyczna również bardzo zróżnicowana, do wyboru według tabeli kolorów RAL. Jeśli natomiast chodzi o wymiary, w przypadku średnicy wewnętrznej zakres to 2mm-75mm, ponadto średnica zewnętrzna od 4mm do maksymalnie 100mm.

Tuby silikonowe spienione
Tuby z silikonu gąbczastego

Profile silikonowe gąbczaste o przekroju okrągłym również wytwarzane są od średnicy minimalnej 2mm, aż do 100mm.

Profile o przekroju prostokątnym wykonujemy również w przekroju od 2mm – 100mm.